25 Nisan 2012 Çarşamba

Bardak Askılığından Kolye Askılığına

Ben takı kullanmaya bir kaç sene önce başladım. Ondan önce sevmezdim hiç. Fazlalık gibi gelirdi. Ama şimdi kolyeleri bayılarak takıyorum. Bi yere giderken kolye takmazsam bişeyler eksik gibi geliyor. Kesinlikle vazgeçilmez aksesuarımdır kendileri... Hal böyle olunca kızımı da kattım bu kervana. Her gittiğim yerden onada kolye bileklik tarzı şeyler alır oldum son zamanlarda. Henüz 15 aylık ama bir sürü kolyesi var.
Azranın en önce öğrendiği kelimelerden biri kolye ve toka:) (Yani gole ve koka:)) Kendiside çok seviyor takıp takıştırmayı, özellikle benim kolyelerim daha çok ilgisini çekiyor nedense. Kız ya hemen belli edecek tabi kendini:)
Kızımın kolyelerini evde olan ufak kalpli bi kutu vardı onun içinde tutuyordum. Ama fazlalaşınca birbirine karıştılar kutuda. Bende evdeki kullanılmayan bardak askılığına astım ve çokta düzenli oldular. Ama askılığın rengi hiç içime sinmedi hemde odasıyla hiç uyumlu değildi. (Kolye askısında bile uyum arıyorum:)) bende değiştirmeye karar verdim rengini. Bayağı düşündüm nasıl değiştirebilirim diye. Askılık vernikli olduğu için zımparalanması gerekiyordu ama şeklinden dolayı zımparalayamam diye düşünmüştüm. Çünkü çok girintili çıkıntılı. İlk önce veniğin üzerine sürülen ahşap boyası aradım. Ama öyle bi boya yokmuş:) Kendimi çok akıllı zannettim bi an. Olsa insanlar neden zımpara yapmakla uğraşsılarki dimi:) Neyse deneyeyim dedim zımparalamayı bi baktım gayet rahat zımparalanıyor. Hiçte abartılacak bişey yokmuş:) O akşam kızımı uyutup hemen zımparalamaya başladım. Sonra bi hışımla boyadım.

İşte askının zımparalandıktan hemen sonraki hali...
Bardak Askılığından Kolye Askılığına

Buradada odayla uyumlu pembe rengini görüyorsunuz :) Uyum manyağı oldum:)
Bardak Askısı Boyama

Buda boyanmış hali. İlk boyadığımda çok kötü oldu gibi gelmişti. Ama sabah kalktığımda kurumuştu ve çok düzgün çok güzel olmuş:)
Bardak Askısı Boyama

...Ve son hali
Verniklendi ardından kolyeler bilklikler asıldı...
Kolye Askılığı
Kolye Askılığı

2 yorum:

  1. çok iyi fikir bardak askılığını takı askılığı olarak kullanmak. çok yaratıcı .

    YanıtlaSil
  2. Aynısınından annemin vardı. Bardaklar asılıydı. Ben de onu bi kac senedir takı askılığı olarak kullanıyorum. Ama boyamadan ilk hali gibi benimki. Boyamak çok iyi fikir. Belki bi ara ben de boyarım^^ Elinize sağlık.

    YanıtlaSil