28 Haziran 2012 Perşembe

Eski Tshirtten Kolluk Yapımı

Rahatlığını gördükten sonra son günlerde vaz geçilmezim haline geldi. Özellikle tesettürlü bayanlar için çok çok rahatlık. Bazı tunik, trençkot ve gömleklerin kolları kısa olabiliyor ve mecburen içine uzun kollu tshirt giymek zorunda kalıyoruz. Buda şuan içinde bulunduğumuz bunaltıcı yaz aylarında sıkıntı oluyor.
Bu yüzden benim yeni favorim KOLLUKLAR.
O kadar rahatki kıyafetin içine kolsuz yada askılı body bile giyilebilir.
Şu sıralar bütün bodylerimi  gözden geçiriyorum. Hangisini parçalayabilirim diye:)
Dün yıpranmış olan ve boğaz kısmınıda sevmediğim beyaz bir body daha kestim. Dikiş makinemin yanında lastik dikileceği günü bekliyor:)
Kollukları herkese tavsiye ediyorum. En kısa zamanda dolabınızda kollarını kesebileceğiniz uzun kollu body arama çalışmalarına başlayın derim:)

Yapımı çok basit aslında. Herhangibir body nin kollarını dirsekten biraz daha yukarıdan kesiyorsunuz. Sonra kestiğiniz yere lastik dikiyorsunuz. Kalın lastik olursa daha rahat olur. Kolunuzu sıkarak acıtmaz. Lastiği dikerken elinizle biraz çekinki kolunuza taktığınızda kolluk kaymasın, lastik biraz sıksın.


2 yorum:

  1. güzel fikir fakir kol elbiselerin içine uzun kol body giyene kadar bunu kullanmak daha rahat ben yapıyorum şahsen :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle daha rahat. Hatta kol uçlarına güpür de dikilebilir. Aradığım gibi bişey bulabilirsem o şekildede bir tane yapacağım.

      Sil