26 Eylül 2012 Çarşamba

Azra'nın Yeni Nevresim Takımı (Benim Eserim:)

Günlerdir yayınlayacağım yayınlayacağım bir türlü fırsat olmadı.
Sınav tarihim yaklaşıyor 2 hafta gibi bir zaman kaldı. Sınav stresi blog yazmama engel oluyor, suçlu hissettiriyor kendimi:) Vicdanım:
"Hey sınava sayılı günler kalmış, sense burada tembellik ediyorsun. Kalk ve ders çalış"
diye baskı yapıyor sürekli. İç sesim beni terk etsin istiyorum:)
 Mesela şuan Azra uyuyor ve ders çalışmak için mükemmel bir fırsat. Şu satırları yazarken vicdanım hala yakamda, hiç ilgilenmiyormuş gibi yapıyorum:) Bu taktik çoğu zaman işe yarıyor bir süre sonra unutuyorum:)
İlginci bloğuma birşeyler yazmadığımdada aynı duyguları hissediyorum. Her halükarda aynı duyguları hissedeceğime ve post yazmak ekstra bir mutluluk verdiğine göre şuan burada olmam en doğrusu:) Doğru yoldasın kızım devam et...
***
 Bu aralar instagrama takmış durumdayım. Takip etmek isteyenler @sumeyyevural kullanıcı adından bulabilirler. Instagram postları da gelecek yakında...
***
Konumuza dönecek olursak bir önceki postumda Azra'nın nevresim takımın lastikli çarşafını nasıl yaptığımı ayrıntılı resimlerle anlatmıştım. Şimdi tamamı gelecek. Beni en çok zorlayan yastığı idi. Dedim düz olmasın süslü firfırlı bişey olsun kız çocuğu bu:) Demez olaydım. Aynı çarşafta olduğu gibi yastıkla ilgili de internette ayrıntılı bir bilgi bulamadım. Demene yanılma yöntemiyle yaptım.
Dik, sök, kes derken epeyce zamanımı aldı. Kaç kez dikip söktüm hatırlamıyorum.
Şimdi tekrar yapsam tek seferde yaparım ama:)
***
Yorganın ön kısmına da fırfır koydum.
Yorganın kılıfını keserken akıllı ben kısa kesmiştim.  Nasıl böyle bir saçmalık yaptım bilmiyorum. Aslında pay bırakmıştım ama kılıfın icine yorgan girince yukarıya doğru çekti kumaş kendini. Allah'tan boydan kısaydıda rahatça ek yaptım. Genişliğinden olsaydı tekrar sökmem gerekirdi ve görüntü olarak hoş durmazdı. Kılıfın en alt kısmına kumaşın desenlerini denk getirerek diktim hiç belli olmuyor:) desenleri denk getirmek zorladı biraz ama yaptım sonunda.
Buyrun  fotoğraflar...


2 yorum:

  1. süpersiniz bende lastikli çarşaf diktim sayenizde iyi fikir verdiniz teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Rica ederim. Yardımcı olabldiğime sevindim:)

      Sil