6 Ekim 2012 Cumartesi

Döner Sandalye Kaplama ve Asrın İcadı Zımba Makinası:)

Şuan heryeri zımbalamak istiyorum:)
Çok sevdim ben bu işi ama biraz daha devam etseydim ellerim nasır tutması kaçınılmazdı.
Zımba tabancası sen ne güzel bi aletsin öyle. Silikon tabancasından sonraki favorim kesinlikle sensin:)
***
Emektar döner koltuğumuz hayli yıpranmıştı. Nasıl bu hale geldi inanın bilmiyorum. Şuan beni ilgilendiren tek şey mükemmel olduğu ve icime fazlasıyla sindiği...
Epeyidir aklimdaydi bu sandalyeyi kaplamak. Yaklaşık 1 senedir arada kumaşçıya uğradığımda krem deri kumaş soruyordum ama bulamıyordum. Geçenlerde, inşallah yakın bi zamnda koltuklarımı kaplatmaya verecek olduğum döşemecide gördüm. Metreyle sattıklarınıda öğrenince hemen aldım. Aynı günün akşamıda pardon gecesinde koltuğu kapladım. Gece saat 04:00 falandı:) aklından zorun mu var demeyim. Hayır sadece sabırsızım:)
Birşeyi yapacağım diye aklıma koymuşsanız ki bu özellikle dekorasyonla yada sevdiğim bi hobiye ilgiliyse o an, aklıma geldiği an gerçekleştirmem lazım onu. Yoksa bişeyler rahatsız ediyor beni:) yapana kadar gece gündüz sürekli beynimi tırmalıyor o şey:) o yüzden biran önce yapıp bu beyin karmaşasından kurtuluyorum hemen:)
 Ne yalan söyliyeyim bu huyumu seviyorum:)

Büyük bir gazla başlayıp bi çırpıda bitiriveriyorum işimi:) Bundada öyle oldu kafaya taktım. Gece yarılarına kadar uğraştım didindim ve bitirdim:)
***
Kaplandıktan sonraki hali budur. Bence çok başarılı:)Önce bi tırsarak başladım zımba makinasının sesine Azra uyanır mı diye:) Bayağı sesi çıkıyor çünkü.
Neyseki derin uykudaymış:)

Bu eski hali...

Bunlarda yapım aşamaları...
11 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Gülerek kullanıyorum:p (itiraf ediyorum iğrenç bi espiriydi:)

   Sil
 2. ellerine sağlık çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. merhaba.çok güzel bir kaplama olmuş.ellerinize sağlık. benim bilgisayar sandalyemde malesefki bu durumda. siz bu işi iyi kıvırmışsınız. bende bir şeyler yapıcamda hadi hayırlısı bakalım ne zaman

  YanıtlaSil
 4. cesaretine hayran kaldım doğrusu...
  o zımba makinesi sanırım
  nereden temin edebilirim onu elimde bulunsun bi tane die..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım zımba makinası. Ben koçtaştan aldım ama yapı marketlerin hepsinde vardı herhalde. Fiyatıda 15 TL gibi çok uygun bişeydi. Kesinlikle almalısın mucizevi bi alet:)

   Sil
 5. ellerinize sağlık çok güzel olmuş bende yapmak istiyorum :)
  sünger yerini nasıl çıkardınız ?

  YanıtlaSil
 6. merhaba, ben de sandalyemi yenilemek için işe koyulmak istedim. Ancak sırt kısmının arka tarafını çıkartamıyorum. Siz nasıl çıkarttınız? Çıkartırken herhangi bir kırılma oldu mu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vidalarını tornavidayla sökerek çok rahat çıkardım ve herhangibir sorunla karşılaşmadım:)

   Sil
 7. Plastik kısımlarını boyamadınız mı benim oraları çok yıprandı ayakları falan boyasam nasıl olur?

  YanıtlaSil